למה כלום לא נדבק לביבי

שיטת האייקידו של נתניהו

קשה להודות בזה, אבל מצטייר שביבי הולך לנצח גם הפעם. כן שוב, למרות הסקרים ולמרות הרושם שמייצרת הנבחרת המהוללת של "כחול לבן".

אין מה לעשות, אף מועמד לא מבין את הפסיכולוגיה של בוחרי הליכוד יותר טוב מביבי, ואף אחד לא יודע לקחת את ההתקפות נגדו ולהפוך אותן לנקודות זכות בקרב בוחריו. בדומה לדמותו של סטיבן סיגל בסרטי אייקידו ישנים, נתניהו משתמש בתנופת היריבים שלו כנגדם.

גנץ ולפיד? זה פשוט לא כוחות.

הכל מתחיל מהבנה עמוקה של נפש בוחריו. הוא, ולא אריה דרעי, זה שמבין לעומק את תחושת הקיפוח והעלבון העמוקה אותה הם חשים כל יום. כן כן, דווקא הוא, אדם שכנראה לא קופח מימיו, יודע שתחושת הקיפוח נובעת לא מסטטיסטיקה, לא מתקציבים לפריפריה, וגם לא מהשד העדתי, אלא מזלזול והתנשאות. יותר נכון אותה תחושת הטינה העצומה הנוצרת משני אלו.

קל מאד להרגיש כשמתנשאים עליך, רואים את זה במבט, באינטונציה, ובוחריו של נתניהו, זוכים לזלזול ולהתנשאות תמידיים, גם מהשמאל וגם מהתקשורת (תקשיבו פעם כיצד ליאור שליין מדבר על בוחריו של ביבי).

אם אתה איש ימין בעל עמדות ביטחוניות, לא עובר יום בלי שמישהו בתקשורת מסתכל עליך מלמעלה. בלי שאומרים לך שבחירתך בנתניהו מראה כמה אתה טיפש, ושאתה לא מבין שמשקרים לך.

תגידו מה תרצו על בוחרי נתניהו, אבל נאיבים הם לא. יותר מזה, הם מבינים, אולי יותר מהשמאל, ששקרים וניפוח סנסציוני של המציאות מאפיינים את כל צדי המפה הפוליטית היום.

הם כבר מזמן אבדו את תמימותם. אין להם לרובם אפילו את הערגה וההתרפקות על "ימים תמימים יותר", אין געגוע לרבין המתפטר בגלל חשבון הדולרים. הם מבינים שמנהיגים הם בשר ודם עם יצרים, כעסים ורצון אנושי לשמר את השפעתם, והם מקבלים את זה.

הם יודעים שנתניהו משקר הרבה, שהוא נהנתן האוהב שמפניות וסיגרים, שאשתו מתנהלת כמו נסיכה מפונקת מסיפורי אגדות, שהוא מגמיש חוקים לטובת התנחלויות, שהוא לא מרחם על מי שמסכן את מועמדו בתוך מפלגת הליכוד, ושהוא עושה הכל כדי להשתיק תקשורת המופנית נגדו.

פשוט לרובם אין עם זה בעיה. להיפך, בוחריו של נתניהו מתגאים בזה: תראו איזה מנהיג הוא – ערמומי ואפקטיבי – מסובב את כולם על האצבע הקטנה, גם בארץ וגם בעולם. הוא בצד שלהם ולכן מותר לו לתחמן. "צריך ראש ממשלה שיעמוד מול כל העולם, לא פראייר, גם יודע קצת לשקר!". צועק למצלמה תומך נתניהו בפתח הסרט "30 שנות נתניהו".

מקור: https://youtu.be/F8j6ltbGMSU?t=67

הם בחרו בנתניהו לא בגלל שהוא מבטיח להם ביטחון או מאיים עליהם בערבים שנוהרים לקלפיות, זו הרטוריקה של ימין כולו. הם בוחרים בו כי הוא לא בז להם ומזלזל באינטליגנציה שלהם (לפחות לא בצורה גלויה), ויוצא נגד כל אלו שכן.

ככה עובדת שיטת האייקידו: כל חץ תורן המופנה כלפי נתניהו אישית או כלפי משפחתו הוא ברכה לנתניהו. הוא מסתכל לבוחריו בעיניים ואומר להם, הנה עוד נקודה שמוכיחה את מה שאני אומר לכם כל הזמן – השמאל והתקשורת חושבים שאתם טיפשים, שתפילו אותי בגלל השטויות התפלות האלה, אבל אתם חכמים ואתם יודעים שמה שחשוב זה הביטחון. אני הולך לערבב אותם ואת כל העולם בשביל שיהיה לכם אותו.

כל עוד ששמאל-מרכז לא משכיל להבין ולהתמודד עם השיטה הזאת, וכל עוד שאין הוכחות חותכות על כך שנתניהו העדיף את צרכיו האישיים על חשבון ביטחון המדינה, בוחריו ישמחו לחזור ולבחור בו, ולא באלו שבזים להם.

שתף…

הגעתם עד לפה, לא תיצרו קשר?!

    he_ILHebrew